Aktuality

1 2 3 434

Vyhlášení vítězů soutěže zubních techniků

16. 10. 2019

Očekávané vyhlášení vítězů soutěže zubních techniků proběhne v pondělí 21. 10. 2019 ve 12:30 hod. v ředitelně. Milí soutěžící, dostavte se včas!  (Pavla Dočekalová Urbanová)

Projektový den

17. 10. 2019
Projektový den

V pátek 25.10. 2019 od 8:00 do 12:30 proběhne Projektový den SZŠ a VOŠZ Nymburk.

Školní kolo soutěže zubních techniků

14. 10. 2019
Školní kolo soutěže zubních techniků

V pátek 11. 10. 2019 proběhne školní kolo soutěže zubních techniků v kresbě a modelaci. Těšíme se na odvážné soutěžící, kteří se přihlásili a předvedou své schopnosti. Ti, kteří se v každé disciplíně umístí na prvním místě, pojedou v lednu naši školu reprezentovat do Ústí nad Labem. Milí soutěžící, nezapomeňte si vzít své oblíbené pomůcky k modelaci i kreslení! (Pavla Dočekalová Urbanová)

 

Hodnocení akce

Dnes 11. 10. 2019 proběhlo školní kolo soutěže zubních techniků v kresbě a modelaci. Úkol zněl jasně... co nejvěrněji překreslit tuto předlohu:

Porota bude mít velmi nelehký úkol... a to je jen jedna z disciplín! 

(Pavla Dočekalová Urbanová)

Školní kolo soutěže zubních technikůŠkolní kolo soutěže zubních technikůŠkolní kolo soutěže zubních techniků

Exkurze Drážďany

8. 10. 2019
Exkurze Drážďany

Program? Zwinger,Galerie starých mistrů (Gemäldegalerie alte Meister), prohlídka historického centra Drážďan

Kdy? 12.12.2019

Odjezd ?  7.00 hod náměstí Nymburk

Příjezd ? cca 20.00 náměstí Nymburk

Kdo? zájemci ze všech tříd bez rozdílu ………

Cena? 350Kč – (autobus, pojištění, vstupenka do Galerie starých mistrů)

Přihlásit?  PhDr. Matějčíková

Zaplatit ? do 29.11.2019

Pedagogický dozor: Mgr. Hájek,PhDr. Matějčíková

Co sebou? platný pas-OP , kartičku pojišťovny, svačinu, dobrou náladu

(PhDr. Matějčíková)

Mental Power Prague Film Festival

15. 10. 2019
Mental Power Prague Film Festival

Dne 11. 10. 2019 se třídy 1. L, S, 2. L,S a 3.S zúčastní Mental Power Prague Film Festivalu, který se koná v Lysé nad Labem v rámci Týdne sociálních služeb. (Mgr. Žáková)

 

Hodnocení akce

,,Bůh nehraje v kostky, hraje ve filmu…“
To je motto XIII. MPPFF, který se konal  7. – 8. června 2019  a jehož ozvěny jsme měli možnost prožít 11.10. 2019 v kině v Lysé nad Labem pod záštitou Domova Mladá. Klienti tohoto zařízení se podíleli na tvorbě jednoho z osmi snímků z domácí i zahraniční produkce, které jsme mohli spatřit.
Hlavní myšlenka festivalu zastává strategii možnosti vytvořit podmínky pro uměleckou seberealizaci lidí s postižením, a podílet se tak na jejich duševním rozvoji. Tato aktivita otevírá novou možnost společenské integrace postižených. 
Hraný film je prostorem, kde se potkávají hudba, tanec, divadlo – umělecká vyjádření, které jsou těmto lidem tou nejpřirozenější a často i jedinou formou komunikace.
Akce se zúčastnili žáci tříd 1LS, 2LS, 3S v doprovodu Mgr. Krúpové a PhDr. et Mgr. Dukové. (PhDr. et Mgr. Dukové)

Projekt E.V.L.I.

11. 10. 2019
Projekt E.V.L.I.

Ve dnech 5. - 9.10.2019 se zúčastní skupina 10 studenů a 3 pedagogů projektové schůzky v italském Soveratu. 

 

Hodnocení akce

V sobotu 5. 10. 2019 jsme plni očekávání odletěli do calabrijského letoviska Soverato na čtvrtou schůzku projektového týmu EVLI. Náplní setkání bylo společné cestování a poznávání krás tamního regionu a práce v mezinárodních skupinách na společných výstupech (vlog - video, obrázky). Společně jsme navštívili městečko Calabria Reggia a tamní archeologické muzeum. Poté jsme strávili krásné, i když deštivé, odpoledne v přímořském letovisku Scila, kde jsme ochutnali místní speciality a navštívili pevnost. Další den nás čekalo přivítání ve škole, skupinová práce na projektové dokumentaci, návštěva radnice a výlet do staré části Soverata. V úterý 8. 10. 2019 jsme už zase seděli v letadle a plni dojmů a zážitků se vraceli do České republiky. Už teď se všichni těšíme na jaro 2020, kdy se bude konat poslední setkání ve francouzském Bordeaux. (Mgr. Cimlová)

Pragodent

7. 10. 2019
 Pragodent

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 se tradičně zúčastníme dentálního veletrhu Pragodent. Oproti předchozím rokům nastala změna v místě konání. Tentokrát pojedeme místo do Holešovic na Letňanské výstaviště a doufáme, že to bude opět kvalitní zážitek se spoustou příležitostí k novým poznatkům nebo nákupu pomůcek. (Pavla Dočekalová Urbanová)

 

Hodnocení akce

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 jsme navštívili dentální veletrh Pragodent na výstavišti v pražských Letňanech. Výstavní plocha byla veliká, v několika halách a každý si tam našel podle svého zájmu to své. Několik studentů se zúčastnilo znalostní soutěže, kterou pořádala Komora zubních techniků. I když se neumístili "na bedně", oceňujeme, že se odvážně přihlásili. (Pavla Dočekalová Urbanová)

Geo Circle meeting

1. 10. 2019
Geo Circle meeting

Od 24. 9. 2019 se koná v Holandsku mezinárodní setkání Geo Circle, které se zabývá cirkulacemi, ekonomikou a recyklací. Naši školu zde reprezentují vyučující PaedDr. Ehl a Ing. Pergel CsC. (PaedDr. Ehl)

 

Hodnocení akce

Těžištěm setkání byly skupinové práce a plánování školních aktivit v rámci cirkulární ekonomiky ( naše škola - aquaponie ).
Přínosné byly poznatky a zkušenosti z jiných škol.
Navíc jsme procvičovali různé didaktické postupy při praktických pracích
z oblasti ekologie a ochrany planety. Zvláštní zřetel byl věnován i problémům s oxidem uhličitým (PaedDr. Ehl)

Geo Circle meetingGeo Circle meetingGeo Circle meetingGeo Circle meetingGeo Circle meeting

 To dáš!

24. 9. 2019
 To dáš!

V rámci projektu společnosti Coca-Cola HBC „To dáš !“ realizuje Nadace Terezy Maxové přednášky, na kterých se podílí Mezinárodní federace koučů (ICF). Žáci 3.ročníků měli možnost 23.10. 2019 se dozvědět  - „Jak mluvit a být (vy)slyšen“, Jak  zkrotit čas a umět se motivovat “ . Uvedená témata souvisí  s osobnostním rozvojem. (PhDr. Lenka Matějčíková)

 To dáš! To dáš! To dáš!

Kubánský velvyslanec na naší škole

23. 9. 2019
Kubánský velvyslanec na naší  škole

Dne 23. 9. 2019 navštívil naši školu kubánský velvyslanec s manželkou a doprovodem. Zajímal se o vzdělávání ve zdravotnických profesích v ČR, prohlédl si naši školu a vyjádřil zájem o navázání užší spolupráce mezi našimi školami.

Kubánský velvyslanec na naší  školeKubánský velvyslanec na naší  školeKubánský velvyslanec na naší  škole
1 2 3 434