Dotazy VOŠ

Položit dotaz

Zajímá Vás něco, co jste na webu nenašli? Nebojte se nás zeptat, rádi Vám odpovíme. Pro položení otázky použijte, prosím, následující formulář. E-mailová adresa není povinný údaj. V případě, že ji vyplníte, nebudeme ji nikde publikovat, použijeme ji pouze pro zaslání odpovědi na Váš dotaz. Pokud nechcete vyplňovat emailovou adresu, sledujte zodpovězené dotazy na této stránce.

Zodpovězené dotazy

1 2 3 410

Otázka

Dobrý den,
Jsem ve čtvrtém ročníku SZŠ, obor zdravotnický asistent, avšak v tomto oboru nejsem šťastná a nyní si vybírám vyšší odbornou školu s jiným zaměřením. Velmi mě zaujaly obory, které nabízíte, avšak se mezi nimi nemohu rozhodnout. Na internetu jsem četla diskuze o obou oborech od lidí, kteří se v nich pohybují. Více by mě zajímal obor zubního technika, ale dočetla jsem se, že se jedná o velmi náročnou práci co se týče času a že pokud nemá zubní technik dostatek zakázek, tak že ani s penězi moc nevyjde. Zato u dentální hygienistky jsem se dočetla, že má kratší pracovní dobu, lehčí práci a tak dále. Já však nejsem nadšenec pro stálou komunikaci s pacienty, což je náplní práce dentální hygienistky. Mohla bych se Vás proto zeptat, co si o těchto názorech myslíte, jaké jsou Vaše zkušenosti s těmito obory, co se týče uplatnění po studiu a který obor byste více doporučovali?
Děkuji.
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 10. 11. 2017

Odpověď

Dobrý den,
no, děkuji za důvěru :-). S názory uvedenými v diskuzi plně souhlasím. Zubní technik musí být velmi šikovný proto, aby se uplatnil (našel dobré pracovní místo s dostatečným platem apod.), zato ale může pracovat sám, komunikace se omezuje na úzký tým spoluzaměstnanců. Dentální hygienistka je obor velmi atraktivní, po absolventech je velká poptávka, hygienistka ale musí byt velmi vstřícná a komunikativní osoba. To už Vám nikdo neporadí, musíte to rozhodnout sama. Přijďte se k nám do školy podívat a ještě to probereme.
Zdravím
D.Sitná

Otázka

Dobrý den,

chci se zeptat co všechno je nutné přiložit k přihlášce ke studiu.(VOŠ)
Děkuji
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 28. 2. 2017

Odpověď

Dobry den,

veškeré informace jsou zverejněny na webu v sekci VOS.

S pozdravem
D.Sitna

Otázka

Dobrý den,
zajímalo by mě, zda se při podání přihlášky na VOŠ platí na Vaší škole nějaký poplatek.
Děkuji a přeji hezký den!
S pozdravem
Romana Kinská
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 16. 2. 2017

Odpověď

Dobrý den, podání přihlášky je bezplatné.
S pozdravem
D.Sitná

Otázka

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda bude v roce 2017/2018 probíhat nábor na večerní vyučování Diplomovaného zubního technika/Diplomovanou dentální hygienistku? pokud ano v jakých podmínkách probíhá vyučování (v kterých dnech). A také zda je možnost získat titul Dis. za dobu dvou let?
Předem děkuji za odpověď
S pozdravem Padalka
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 31. 10. 2016

Odpověď

Dobrý den,

oba vzdělávací programy budou otevřené, studium je denní, tříleté.
Více informací naleznete na našich webových stránkách.
S pozdravem

D.Sitná

Otázka

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat,jestli na vaší škole je školní jídelna,nebo jiná možnost stravování.
Děkuji Smejkalová
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 23. 8. 2016

Odpověď

Dobrý den,
jídelnu nemáme, stravovat se můžete v penzionu Panorama hned vedle školy (školní stravovna).
S pozdravem
D.Sitna

Otázka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak máme dodat kopii maturitního vysvědčení? Má se donést k přijímacím zkouškám? A má být ověřená nebo neověřená? Děkuju za odpověď.
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 29. 4. 2016

Odpověď

Dobrý den,

přineste si originál maturitního vysvědčení, my si vyhotovíme jeho kopii.

S pozdravem

Dagmar Sitná

Otázka

Dobrý den, mám zájem u vás studovat obor dentální hygiena a chtěla jsem se zeptat jestli jsou v okolí školy nějaké domovy mládeže nebo internáty. Děkuji za odpověď.
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 15. 3. 2016

Odpověď

Dobrý den,
domov mládeže je cca 15 minut od školy, je Vám plně k dispozici.
S pozdravem
D.Sitná

Otázka

Zdravím,
před 2l.jsem měla zájem studovat večerní formou obor sociální činnost-bohužel, pro malý zájem tento obor nebyl otevřen. Jaká je situace prosím dnes? Děkuji Skurková
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 9. 1. 2016

Odpověď

Dobrý den,
bohužel, situace je pořád stejná, večerní studium tohoto oboru v příštím školním roce otvírat nebudeme.
S pozdravem
D.Sitná

Otázka

Dobrý den,jmenuji se Kateřina Šulcová.Měla bych pár dotazů ohledně vaší školy.Vystudovala jsem SOŠ obor podnikání a slušby s maturitou,dále mám pečovatelský kurz.Nyní jsem dostala nabídku pracovat jako sestra u psychiatra,k čemuž potřebuji zdravotní školu.Zatím však netuším,zda stačí jen nějaká nástavba,nebo SZŠ?Chtěla bych se zeptat,jaké možnosti studia jsou u vás.Já bych musela studovat při práci,tzn. ,že denní studium nepřipadá v úvahu. Můžete mi prosím zodpovědět a pomoci s mými dotazy? Děkuji předem.
S pozdravem Šulcová Kateřina
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 9. 1. 2016

Odpověď

Dobrý den,

ideální možností je studovat zkrácené (2 leté) studium oboru zdravotnický asistent. Na naší škole máme tohoto studium organizované večerní formou, o další informace si zavolejte na tel.325513103 paní Černá.
S pozdravem
D.Sitná

Otázka

Dobrý den, jsem zubní lékařka v Kolíně se zaměřením na parodontologii a ráda bych zvýšila kvalifikaci své zaměstnankyni, která je absolventkou Vaší školy v oboru všeobecná sestra. Vzhledem k tomu, že není možné, aby navštěvovala denní stadium, chci se zeptat jestli by bylo možné studovat obor dentální hygienistka na Vaší škole dálkově nebo formou individuálního plánu. Děkuji
S pozdravem
MUDr. Markéta Polednová
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 18. 9. 2015

Odpověď

Dobrý den,
tento obor se naší škole jinou formou než denní studovat nedá.
S pozdravem
Dagmar Sitná
1 2 3 410