Dotazy SOŠ

Položit dotaz

Zajímá Vás něco, co jste na webu nenašli? Nebojte se nás zeptat, rádi Vám odpovíme. Pro položení otázky použijte, prosím, následující formulář. E-mailová adresa není povinný údaj. V případě, že ji vyplníte, nebudeme ji nikde publikovat, použijeme ji pouze pro zaslání odpovědi na Váš dotaz. Pokud nechcete vyplňovat emailovou adresu, sledujte zodpovězené dotazy na této stránce.

Zodpovězené dotazy

1 2 3 4125

Otázka

Dobrý den,
dcera se k vám bude hlásit na dva obory. Praktická sestra a lyceum. Chci se zeptat, musí mít PLP na obou přihláškách?
Děkuji.
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 10. 2. 2020

Odpověď

Dobrý den, ano, potvrzení musí být na obou přihláškách.
D.Sitná

Otázka

Dobrý den, chtěla bych Vám poslat přihlášku na obor Zubní instrumentářka. Mám dodělanou střední školu s výučním listem, mám tedy vyplňovat známky za poslední dva roky ze střední školy, namísto základní školy? Děkuji.
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 3. 2. 2020

Odpověď

Dobrý den, v zásadě je to možné, pokusíme se Vám uznat některé již absolvované předměty. Napište mi, jaký studijní obor máte vystudovaný.
D.Sitná

Otázka

Můžu se zeptat jaké musím mít známky aby jste mě vzali na praktickou sestru?
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 3. 2. 2020

Odpověď

Dobrý den,
neměla byste mít čtyřky na vysvědčení.
D.Sitná

Otázka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Dcera se bude hlásit na asistenta zubního technika, kam se hlásí hodně dětí. Ale bavilo by jí studovat i praktickou sestru. Lze napsat do přihlášky oba obory a v případě, že třídu zubního technika zaplní děti, kteří budou mít lepší výsledky, abyste ji v případě, že bude volné místo ve třídě praktické sestry vzali tam? U některých škol to jde, u jiných ne.
Druhou školu by ale měla jinou.
Děkuji za odpověď, s pozdravem M. Procházková
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 20. 1. 2020

Odpověď

Dobrý večer, v přijímacím řízení se můžete hlásit na dva obory (nemusí to být na dvě školy), to ale asi víte. Na naší školu se můžete přihlásit na dva obory - Asistent zubního technika+Praktická sestra. Pokud se přihlásíte na další školu, bude to už třetí obor a to není povolené.
Pokud se nedostanete na Zubního technika a budete přijati na jinou školu, můžete hned v září požádat na přestup do Praktických sester na naší školu. Je to trochu krkolomné, ale možné (za předpokladu, že bude ve třídě 1.ročníků místo). Ještě připomínám, že žáci oboru Praktická sestra pobírají měsíčně stipendium.
D.Sitná

Otázka

Dobrý den, mohla bych se zeptat jak je to s domovem mládeže?
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 4. 1. 2020

Odpověď

Dobrý den, upřesněte dotaz.
D.Sitná

Otázka

Dobrý den,
ráda bych se u Vás hlásila na obor Asistent zubního technika a chtěla jsem se zeptat zda praktická zkouška ve ve stejný den jako písemné přijímací zkoušky?
A také bych se chtěla zeptat, co vše potřebuji k modelování zubu na praktickou zkoušku a jak si popřípadě můžu trénovat modelování doma? Jak má vymodelovaný zub být velký?
Děkuji moc za odpověd a hezký den,
Špačková
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 21. 12. 2019

Odpověď

Dobrý den, praktické zkoušky jsou druhý den po písemných zkouškách. Všechny informace k průběhu praktické zkoušky (pomůcky a požadavky) Vám sdělíme v pozvánce ke zkouškám.
D.Sitná

Otázka

Dobrý den, budete pořádat Dny Otevřených dveří také na jaře?
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 8. 12. 2019

Odpověď

Dobrý den, ještě jeden den otevřených dveří je naplánovaný na leden 2020, podívejte se na web na přesné datum.
D.Sitná

Otázka

Dobrý večer,
ráda bych se informovala o přestupu na Vaši školu, obor asistent zubního technika. V současné době studuji na Střední průmyslové škole v Hradci Králové obor průmyslová ekologie ve druhém ročníku. Tento obor je velice technicky založený, což jsem do takové míry nečekala. Nemám žádné kázeňské postihy a v přijímacím řízení do prvního ročníku jsem skončila na 3. místě. Tento obor mě lákal už dříve ale zájem na Hradecké zdravotní škole, bohužel mnohonásobně převyšuje počty přijímaných. Je možnost rozdílových zkoušek.? Případně jaká kritéria požadujete k přijímacímu pohovoru.? Děkuju za zodpovězení dotazů.
Hezký zbytek večera.
Dominika Truncová
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 3. 12. 2019

Odpověď

Dobrý den, slečno Truncová, děkuji za Váš zájem studovat na naší škole. Přestup však není možný, obor Asistent zubního technika je velmi specifický. Pokud máte opravdu zájem, přihlaste se k přijímacímu řízení pro následující školní rok.
D.Sitná

Otázka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda se u vás dá dodělat dálkově maturita na praktickou sestru. Tenhle rok končím vyučním listem obor ošetřoval. A od září bych si chtěla dodělat dálkově maturitu. Děkuji předem za odpověď. Ťavodová
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 21. 11. 2019

Odpověď

Dobrý den, bohužel, my takové studium na škole nemáme.
D.Sitná

Otázka

Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně obsluhy zubního RTG přístroje zubní instrumentářkou. Může absolventka samostatně provádět rtg vyšetření i v případě, že na pracovišti není přítomen lékař za předpokladu, že má školení pro osoby zajišťující radiační ochranu registranta ?
Děkuji za odpověď Renáta Kohutová
PhDr., PhD. Dagmar Sitná 21. 11. 2019

Odpověď

Dobrý den, tuto informaci nemám, pokusím se Vám ji ale zjistit.
D.Sitná
1 2 3 4125