Aktuality

1 2 3 472

Sportovně turistický kurz

12. 6. 2024
Sportovně turistický kurz

"V pondělí 10. 6. 24 zahájily třídy 2. A a 2. L sportovně turistický kurz v oblíbeném kempu Sedmihorky. V pondělí jsme navštívili malebné město Turnov a ušli cca 12 km.

V úterý, plníme úkoly v arboretu u Hrubé Skály v rámci ekologického programu a navštívíme hrad Valdštejn." 

Sportovně turistický kurzSportovně turistický kurz

Erasmus+, odborné stáže učitelů

10. 6. 2024
Erasmus+, odborné stáže učitelů

V rámci programu Erasmus+ probíhá v těchto dnech další vzdělávání, tentokrát odborná stáž učitelek ošetřovatelství v nemocnici  Bánská Bystrica.

Studentské stáže Erasmus+ Dijón

8. 6. 2024
Studentské stáže Erasmus+ Dijón

Studentky 3.ročníků pokračují v měsíční stáži v sociálních a školských zařízeních v Dijónu, Francie,

Cool school

6. 6. 2024
Cool school

V pátek 31. 5. 2024 navštívila edukační skupina "cool school" (2L) další nymburskou mateřskou školku Větrník, s programem o třídění odpadu. Akce se vydařila.

Cool schoolCool school

Edukace první pomoci v MŠ u pejska a kočičky 

30. 5. 2024
Edukace první pomoci v MŠ u pejska a kočičky 

Děti z MŠ u pejska a kočičky v Nymburce se 21. 5. 2024 učily základům první pomoci. Edukace se jim líbila a děti byly moc šikovné. Děkujeme studentkám prvního a druhého ročníku. 

Edukace první pomoci na Základní a praktické škole v Nymburce

6. 6. 2024
Edukace první pomoci na Základní a praktické škole v Nymburce

Dne 14. 5. 2024 proběhla edukace první pomoci v Základní a praktické škole v Nymburce, děti se učily základy obvazové techniky, masáž srdce a integrovaný záchranný systém. Bylo to moc hezké dopoledne. Děkujeme. 

 

Edukace první pomoci na Základní a praktické škole v NymburceEdukace první pomoci na Základní a praktické škole v Nymburce

Exkurze 2. DH - VFN Praha Stomatologická klinika

30. 5. 2024
Exkurze 2. DH - VFN Praha Stomatologická klinika

 


Dne 29. 5. 2024 navštívily studentky 2.DH ambulantní provoz Stomatologické kliniky VFN Praha. Měly možnost se seznámit se specifikami pracoviště, které se zabývá výzkumem, prevencí a léčením nemocí zubů, čelistí, dutiny ústní .

Exkurze 2. DH - VFN Praha Stomatologická klinikaExkurze 2. DH - VFN Praha Stomatologická klinikaExkurze 2. DH - VFN Praha Stomatologická klinika

Krajské kolo soutěže mladých cyklistů

29. 5. 2024
Krajské kolo soutěže mladých cyklistů

Jak jsme již dopředu avizovali, dne 27. 5. 2024 se konalo krajské kolo soutěže mladých cyklistů. Vítězové oblastnich kol se zde utkali ve znalostech dopravních předpisů, základů první pomoci, ale také v praktických dovednostech zvládání techniky jízdy na kole. Opět jsme pomáhali se zajištěním všech stanovišť. Za pomoc při organizaci této akce moc děkujeme žákyním ze třídy 2. A a studentkám ze 2. DH! 

Krajské kolo soutěže mladých cyklistůKrajské kolo soutěže mladých cyklistůKrajské kolo soutěže mladých cyklistů

Představení Anna Karenina

28. 5. 2024
Představení Anna Karenina

Téměř sto žáků se v pátek 3. května 2024 vypravilo do Prahy na představení Anna Karenina.
V nevýrazném prostoru divadla Na Maninách s minimalistickým pojetím se odehrál silný emotivní příběh vášně, fascinace a sebedestrukce.
Tento dvoudílný román byl jasně a přehledně odvyprávěn ve dvou hodinách s minimálním požadavkem na kulisy, kostýmy, ale také počet herců. V pěti lidech díky improvizovaným rekvizitám a postavám herci postihly hlavní dějovou linku a také to, že "Všechny šťastné rodiny jsou si podobné, každá nešťastná rodina je nešťastná po svém."
Zpočátku žáci postrádali honosnou výpravu, ale nakonec ocenili přehlednost provedení.

AI jako pedagog a spoluautor

24. 5. 2024
AI jako pedagog a spoluautor

V pondělí  20. 5. 2024 třída 1. L spojila své nápady s generátorem textu a vytvořili společně malý sborník textů. Absolvent ČVUT Ondřej Tyle nejdříve žáky seznámil se světem AI a dal jim k dispozici nástroje pro vlastní psaní. Aigos generátor se jako průvodce vyptával na detaily zápletky, místa a postav, až se zrodily povídky, pohádky, básně nebo dokonce veršovaná balada.

 

AI jako pedagog a spoluautor
1 2 3 472