Střední zdravotnická škola Nymburk

Na úvodní stránku
Na úvodní stránku Kontakty English website
Akce školy v tomto měsíci
PO ÚT ST ČT SO NE
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Najetím myši na barevné políčko zobrazíte název akce, kliknutím se přesunete na stránku s detaily k akci.

Zobrazit celý kalendář

 

Vítejte na oficiálních stránkách
Střední zdravotnické školy Nymburk

Nyní se nacházíte v sekci O škole, která obsahuje všeobecné informace. V dalších sekcích najdete informace určené uchazečům, studentům a rodičůmabsolventům. K přepínání mezi sekcemi slouží horní menu, obsah aktuální sekce je v pravém menu.

SZŠ nabízí středoškolské vzdělání v oborech:

Prezentaci těchto oborů s krátkým návodem najdete v sekci "Pro uchazeče.

Zubní instrumentářka

Absolvent tohoto oboru je připraven k výkonu povolání zubní instrumentářky v oboru stomatologické prevence a zubního lékařství pod odborným dohledem zubního lékaře nebo dentální hygienistky. Studium je organizováno jako dvouleté denní, ukončené závěrečnou zkouškou. Součástí studia je praktická výuka předmětů technologické postupy a odborná praxe, kterou žáci vykonávají v odborných učebnách školy a na stomatologických pracovištích.

Více informací k oboru

Zdravotnické lyceum

Zdravotnické lyceum je obdobou gymnázia. Studium je určeno zejména pro uchazeče, kteří se chtějí připravit ke studiu na vysokých školách v lékařských, přírodovědných, sociálních a dalších příbuzných aplikovaných oborech (všeobecné lékařství, stomatologie, farmacie, biochemie, zdravotní vědy, sociální disciplíny, ošetřovatelství, fyzioterapie a další).

Více informací k oboru

Zdravotnický asistent

Tento obor vzdělání nahradil původní obor vzdělání Všeobecná sestra (změna v celé ČR). Stejně jako původní obor Všeobecná sestra, tak i obor Zdravotnický asistent připravuje své absolventy pro výkon povolání v oblasti léčebně-preventivní a ošetřovatelské péče.

Více informací k oboru

Asistent zubního technika

Asistent zubního technika je od školního roku 2005/06 náhradou oboru Zubní technik. Vzdělávání v oboru Zubní technik se posouvá na vyšší zdravotnické školy. Tak jako dříve připravuje tento obor vzdělání své absolventy pro výkon povolání v oblasti zubní protetiky.

Více informací k oboru

Sociální činnost

Absolventi tohoto oboru vzdělání jsou připraveni zabezpečovat samostatně nebo v týmu osobní sociální potřeby klientů, organizovat a zajišťovat sociální služby a sociální pomoc.

Více informací k oboru

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Nymburk
Soudní 20, Nymburk 288 00, E-mail:
Telefon: +420 325 513 103, Mobil: +420 601 566 651